Індекс: 34600
Поштова адреса: Україна, Рівненська область, Рівненський район, м.Березне, вул. Будівельників, 4
Телефони: (03653)54915
E-mail: drygashkola_2009@ukr.net
Директор: Ковальчук Галина Ростиславівна
 

Дитячо-юнацький форум М18 «МЕНШІ 18 – МИ МОЖЕМО БІЛЬШЕ!» – це громадсько-освітній проект партиципації дітей і молоді та формування їх активної громадянської позиції завдяки діалогам з політиками й владою, презентації й підтримці суспільно значущих дитячих і молодіжних ініціатив.

Цьогоріч 12 листопада, на запрошення громадської організації «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» (Україна) разом з громадською організацією DRA (Німеччина) Боровець Віктор Іванович - директор школи та Гергелюк Анна Вікторівна – керівник дискусійного клубу «Точка зору» серед старшокласників стали учасниками ІІ Київського дитячо-юнацького форуму «М18: Ми можемо більше» в Київраді.

Київська міська державна адміністрація відкрила двері для молоді, проводячи дитячо-юнацький форум М-18. У рамках заходу проходив круглий стіл за участі міжнародних експертів. Темою дискусії став "Розвиток громадянської активності дітей і молоді: методи та можливості". На заході були представлені експерти з різних країн, зокрема круглий стіл відвідали гості з Грузії, Німеччини та Росії. Протягом обговорень були представлені різні молодіжні проекти, усі учасники брали безпосередню участь у дебатах, представляючи свої проекти та обмінюючись досвідом зі своїми колегами. Нам вдалось поспілкуватися з Людмила Іванівна Паращенко - директор Київського ліцею бізнесу, голова громадської організації "Агенція розвитку освітньої політики" яка, відмітила високу активність учнівської молоді Березнівської ЗОШ №2 та їх обдарованість.

В колонній залі КМДА проходили також різні майстер-класи. Під час Форуму відбувся фінал конкурсу дитячих ініціатив і проектів «Якби мером Києва був/була я». Кожен бажаючий зміг намалювати японські квіти, виготовити з орігамі символ М18 – журавликів. Одночасно проводилися акції «Зробимо нашу планету чистою» та «Я відаю свій голос за мир». Також усі бажаючі, мали можливість взяти участь у дебатах з депутатами КМДА з різних фракцій.

13-14 листопада, Гергелюк А.В., керівник дискусійного клубу «Точка зору» серед старшокласників школи, пройшла навчально-практичний семінар «Розвиток громадської активності та політичної обізнаності дітей і молоді: методи та можливості» за участі експертів з Німеччини та Грузії, вітчизняних фахівців, метою якого була підтримка створення регіональних центрів М18. Людмилою Паращенко, директором Київського ліцею бізнесу, головою ГО "Агенція розвитку освітньої політики" та Романом Ельснером, координатором проектів німецької громадської організації DRA з Берліна, було вручено сертифікат керівнику дискусійного клубу «Точка зору» - Гергелюк Анни Вікторівни.

Фасилітаторами семінару-тренінгу були: з Росії - Іванцов Максим, координатор ініціативи «Шкільні проекти»; з Німеччини - Раше Тіно, тренер з неформальної освіти; з Грузії - Тавшавадзе Ціра, магістр психологічних наук, експерт громадянської освіти, засновник організації «SIQA – Грузинська асоціація освітніх ініціатив» та вітчизняні фахівці - Іванюк Ірина, заступник голови громадської організації «Агенція розвитку освітньої політики».

Також був представлений методичний посібник «Ми можемо більше! Розвиток громадянської активності дітей і молоді», метою якого є навчити учнівську молодь бути відповідальними громадянами, які засвоїли демократичні цінності, дати молоді можливість відігравати активну роль у зміцненні громадянського суспільства, вчити її знаходити способи відповідати на виклики, з якими вони стикаються, приймати рішення і реалізувати власні очікування.

Приємно відзначити, що представники нашої школи налагодили співпрацю з організаторами проекту «М18» (громадська організація «Об’єднання «Агенція розвитку освітньої політики» (Україна) та громадська організація DRA (Німеччина) та домовилися про подальше партнерство.